Blog > Komentarze do wpisu

Scanners - Love Is Symmetry

Kolejna rzecz z Anglii, która może przykuć uwagę na dłużej. działający od prawie 10 lat zespół Scanners założony przez Matthew Mole'a (wokal, gitara) i Sarę Daly (wokal). Poza nim jeszcze skład uzupełniają: Amina Bates (gitara), Ben Grillon (Bas) i Harry Lane (perkusja). Do tej pory wydali dwie płyty, a że jeden + dwa = trzy, więc musiała się ukazać trzecia płyta.

Na tym albumie zespół przez 12 piosenek balansuje między delikatnym rockiem a bardzo eteryczną elektroniką, która wydaje się bardziej dominująca jak w "Control", gdzie pulsuje, wręcz tańczy. Choć zdarzy się jej robi za tło, ustępując akustycznej gitarze i perkusji jak w "Charmed Life" czy singlowym "State of Wonder" z fortepianem, dzwonkami i gitarą akustyczną. Kapela potrafi tworzyć melodyjne melodie, lekko ocierająca się o nowofalowe brzmienia lat 80-tych ("My Streets Are Always in the Shade", gdzie pod koniec klawisze brzmią niemal żywcem jak z gry komputerowej czy lekko psychodeliczne "When They Put Me Back Together They Forgot to Turn Me On"). Taka mieszanka mogła być wywołać zdziwienie, ale nie przekraczają granicy tandety czy kiczu, a całość dopełnia intrygujący głos Daly.

Można się przyczepić, że pod koniec jest trochę na jedno kopyto robione i jest bardziej spokojnie, ale mimo to jest to bardzo interesujący album. Odrobina świeżości i wiosny w zbliżającej się jesieni.

7,5/10


piątek, 30 sierpnia 2013, radkino

Polecane wpisy

ministat liczniki.org
zBLOGowani.pl
Mediakrytyk.pl